Ciekawostki o Grecji

Aktualna baza informacji o Grecji, szczegółowo opisane wszystkie najważniejsze tematy…
Statkiem po Grecji

Statkiem po Grecji

Statkiem po Grecji – jachty, katamarany, łodzie motorowe czy szkunery

Grecja to kraj tysiąca wysp, niezliczonych zatok i linii brzegowej liczącej niemalże 11 tysięcy km. Gdzie, jak nie w Grecji, można oddać się wszelkim sportom wodnym. Firmy czarterujące jachty, katamarany, łodzie motorowe czy szkunery typu Gulet, ze skiperem, załogą lub bez, umożliwiają dostęp do swoich łodzi, żeglarzom, którzy przybywają do Grecji (Ελλάδα), by odkryć jej wody. Aby jednak móc wynająć łódź bez skipera, dlatego należy przedstawić licencję lub międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętności, nawigacyjne oraz obsługi radiostacji VHF. Dwie osoby z załogi powinny posiadać takowy dokument.

Turyści, którzy przypływają do Grecji, własną łodzią, bądź prywatnie wynajmują jacht, ze względu na fakt nie mają prawa do świadczenia usług materialnych, takich jak np. przewóz osób.

Pływanie statkiem po Grecji

Grecja, która słynie z krystalicznie czystych wód oraz bogatej fauny i flory morskiej, przyciąga swoim pięknem nurków z całego świata. Ci, którzy chcieliby zanurkować w głębinach greckich wód, powinni uzyskać pozwolenie w odpowiednim urzędzie portowym dla danego miejsca w Grecji. Jego brak wiąże się z karą. Należy pamiętać, iż morski świat, jest jedynie po to, by go podziwiać i dlatego powinien pozostać nietknięty. Grecja (Ελλάδα) surowo karze tych, którzy przywłaszczą sobie, na pamiątkę, cokolwiek z dna morza.

Źródło: na podstawie materiałów ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych (gov.pl)


Wakacje w Grecji:

Polecane wpisy