Ciekawostki o Grecji

Aktualna baza informacji o Grecji, szczegółowo opisane wszystkie najważniejsze tematy…
Informacje dla podróżujących do Grecji

Informacje dla podróżujących do Grecji

Informacje dla podróżujących do Grecji dotyczące COVID-19

Grecja zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID-19. Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Podróżnym, u których pojawiły się lekkie objawy COVID-19 zaleca się, aby poddali się izolacji przez 5 dni. Nie ma obowiązku wykonywania testu końcowego.

1.06.2022 r. zniesiono wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Obecnie, noszenie maseczek jest wymagane w ośrodkach zdrowia i szpitalach. Pracownicy wszystkich szczebli opieki zdrowotnej są objęci wymogiem wykonywania raz w tygodniu testów na obecność COVID-19.

W przypadku wystąpienia symptomów choroby takich jak gorączka, problemy z oddychaniem (duszność lub kaszel), należy pozostać w aktualnym miejscu pobytu i natychmiast zadzwonić na całodobową linię alarmową dla przypadków koronawirusa pod numerem 1135 (obsługa w języku angielskim).

Dodatkowa linia telefoniczna 00 30 214 214 2000 dla mieszkańców Attyki jest obsługiwana przez lekarzy o różnej specjalizacji oraz psychologów. Celem jest udzielanie informacji na pytania związane z koronawirusem oraz pomoc psychologiczna. Można też skorzystać z europejskiego telefonu alarmowego 112.

W związku z przyjętą polityką rządu podróże po Grecji kontynentalnej oraz na wyspy są możliwe bez dodatkowych obostrzeń.

Informacje dotyczą osób podróżujących z terytorium Polski. W celu uzyskania informacji dotyczących protokołu wjazdu z innych państw sugerujemy kontakt z właściwą dla miejsca rozpoczęcia podróży ambasadą grecką. W razie wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Ambasadą Republiki Greckiej w Warszawie: mfa.gr/missionsabroad/en/poland-en/about-us/contact.html

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl


Wakacje w Grecji:Najciekawsze miejsca w Grecji:
– rekomendowane noclegi w Grecji
– polecane restauracje w Grecji
– interesujące atrakcje turystyczne w Grecji
– najciekawsze wydarzenia w Grecji
– komunikacja i transport w Grecji
– ciekawostki o Grecji
– miasta i wyspy w Grecji
– Chalkidiki, Karaiby Europy
– Kreta, największa wyspa Grecji
– Meteory, zawieszone w powietrzu
– Mykonos, wyspa wiatraków
– Rodos, wyspa zamków
– Saloniki, nowoczesne miasto z historią w tle
– Samos, wyspa Pitagorasa
– Santorini, miasto zaślubin i zachodów słońca
– Zakynthos, wapienna wyspa

Polecane wpisy